Whatsapp Destek Hattı


Türkiye’ de En Çok Oynanan Online Oyunlar

Türkiye’ de En Çok Oynanan Online Oyunlar

 

Türkiye’ de En Çok Oynanan Online Oyunlar 

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte online oyunların istatistiklerine baktığımızda tüm işletim sistemlerine uyumlu telefonlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda online oyunlar konsol oyunlarına ve PC oyunlarına göre daha çok tercih edilmektedir. Online oyun sektörü her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşarak büyümektedir.

 Özellikle de mobil oyun endüstrisinin kullanım alanı oldukça yaygınlaşmıştır. Çünkü mobil oyunlar istenildiği zaman ve istenildiği yerde oynatılmaktadır. Sadece cep telefonlarından değil ayrıca PC ve konsoldan da oyunlar oynanmaktadır.

 

Türkiye’ de En Çok Oynanan Online Oyunlar Neye Göre Tercih Ediliyor? 

 

2021 yılında en çok tercih edilen oyunlara baktığımızda ilk sıralarda mobil oyunlar yer almaktadır. Mobil oyunlarının çok popüler olma sebebi program sistemlerinin oyunlara daha çok uyumlu olmalarından dolayı oyunlarda donma ve kasma sorunlarının olmamasıdır.

 Teknolojideki hızlı değişim cep telefonlarını sürekli bir üst seviyeye çıkardığı için oyunlar bölünmeden oynanabiliyordu. Gerek ücretli online oyunlar gerek ücretsiz oyunlar fazlasıyla tercih edilmektedir

 

Pubg Mobil Oyunlar Arasında İlk Sırada Neden?

 

Mobil oyunlarını en popüler olan oyunu son zamanların adından sıkça söz ettiren PUBG mobile’ dir. PUBG mobile oyununun sürekli geliştirilmesi ve hemen hemen her cep telefonuyla uyumlu olması ve para kazandırmasından dolayı adından oldukça bahsettiren oyunlar arasında ikinci sıradadır. İlk sırada ise PUBG mobile oyunu gibi "battle royale " oyunu olan Garena Free Fire oyunudur.

Bu oyun son zamanlarda PUBG mobile oyununu da geride bırakmıştır. Garena Free Fire oyunu daha önce Google tarafından  ( 219 milyondan fazla oyuncuya sahip olduğu için ) ödüllendirildi. Mobil oyunlarının çok tercih edilmesindeki önemli başka bir sebep de oyun konsolu, PC ve ekran kartı gibi malzeme fiyatlarının kur'a endeksli olduğundan dolayı döviz kurundaki son zamanlardaki artışlardan dolayı çok pahalı olmasıdır.

Oyun oynamak isteyen tüketici hobi olarak eğlenmek için oyunlar indirdiğinden dolayı oyun için pahalı bir bütçe oluşturamaz. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak cep telefonları diğer oyun aletlerine göre fiyatı daha uygundur. Call of duty , LifeAfter , Lords mobile ve League of Legends oyunları da en çok tercih edilen mobil oyunlardandır

 

Online Oyun Oynamak

 

Son zamanlarda tüm dünyayı saran covid 19 salgınında oluşan pandemi şartlarından dolayı insanlar evlerinde daha çok vakit geçirdiği için cep telefonuyla online oyunlarda  daha çok vakit geçirmişlerdir. Türkiye'de de tam kapanma dolayısıyla insanlar boş zamanlarını mobil oyunlar oynayarak geçirmektedirler.

Sadece Türkiye bazlı değil dünya açısından da değerlendirirsek online oyunlardaki en yüksek oyun diliminin yüzde 51 ile mobil oyunlarda olduğunu konsol ve PC oyunlarının yüzde 45 oranında olduğunu görmekteyiz. Bu durum küreselleşmenin etkisiyle taşınabilir teknolojinin hayatımızın her alanını etkilediği gibi online oyunları da etkilediğini görmekteyiz.

 

Online Oyun Oynayarak para Kazanabilirsiniz!

 

Online oyun kullanıcıları oyunlar oynayarak hem boş zamanlarını değerlendirirler hem de online oyunlardan para kazanırlar. Online oyunlarda en çok payın cep telefonuna ait olması mobilite faktöründen  de kaynaklanmaktadır.

Çünkü elinizdeki küçük cep bilgisayarı olan cep telefonuyla hemen hemen her yerde okulda, evde, metroda, arabada gibi aklınıza gelebilecek her yerde oynanabilmesidir. Ücretli online oyunlarında farklı platformlarda oyunların rahatlıkla mobil ödemeler ile yapılması da ücretli oyunların mobil olarak oynanmasında çok önemli bir faktördür.

Gelişen teknolojiye cep telefonlarının daha da çok uyumlu olması da etkili olmuştur. Büyük küçük her yaş grubundan kişiler artık hayatın her anında mobil oyunlar ile vakit geçirir duruma geldiler.

 

 

PUBG Mobile UC almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
https://1epin.com/K1/pubg-mobile-uc

Razer gold pin hediye kartlarını almak için aşağıdaki linki ziyaret edebiliriniz.
https://1epin.com/K2/razer-gold-pin-hediye-kartlari

Free Fire Elmas almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
https://1epin.com/K3/free-fire-elmas

Google Play Hediye Kartı almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
https://1epin.com/K4/google-play-hediye-kartlari

Likee Elmas almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
https://1epin.com/K5/likee-elmas

Bigo Live Elmas almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
https://1epin.com/K6/bigo-live-elmas

PUBG Mobile Lite BC almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
https://1epin.com/K7/pubg-mobile-lite-bc

Apple Store iTunes Hediye Kartı almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.
https://1epin.com/K8/apple-store-itunes-hediye-kartlari